Vali Orhan Tavlı, Yürütülen Çalışmaları Yerinde İnceledi

Vali Orhan Tavlı, Muğla’nın Ar-Ge altyapısının güçlendirilmesi amacıyla kurulan ve yapımında sona gelinen Teknopark’ın faaliyetlerini ve yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Muğla Valisi Orhan Tavlı, 4691 sayılı kanun kapsamında kamu, sanayi ve üniversite işbirliğinde 54 ortaklı olarak kurulan ve yapımında sona gelinen Teknopark binasında incelemelerde bulunarak, Genel Müdür Filiz Öner’den son durum hakkında bilgi aldı.
Teknopark Genel Müdürü Filiz Öner, Muğla Teknopark A.Ş.’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuru aşamaları, bölge başvurusunun kabul edilmesi, bölgeye ait imar planlarının onaylanması, inşaat ruhsatlarının alınması, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının şirkete sağladığı finansal destek ve şirketin genel mali durumu ile ilgili süreçler hakkında Vali Orhan Tavlı’ya bilgiler verdi.
Vali Orhan Tavlı, Muğla Teknopark’ın, teknolojik gelişim ve değişimle birlikte istihdamın arttırılması, Ar-Ge olanaklarının çoğaltılarak yeni ürün ortaya çıkarma ve bu ürünleri daha da geliştirme imkânı tanıması bakımından ilin ekonomisine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.
Vali Orhan Tavlı, “Muğla Teknopark’ı ilimize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza şükranlarımızı sunuyor, Teknopark’ın faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Muğla Teknopark’ın Ar-Ge faaliyetleri içinde, Sağlık Turizminin geliştirilmesi, ileri teknolojilerin uygulandığı yenilenebilir enerji ve çevre alanları, tarımda sağlıklı ürünlerin yetiştirilmesi, yeni fikir ve metodlarla katma değer yaratan ürün ve hizmetler üretilmesi ve bu konularda yazılım ile ilgili çalışmalara yer verilecektir.